Milí farníci i příznivci,

je krásné a povzbuzující, jak mnoho lidí se zapojilo do pomoci Ukrajincům, kteří utekli před válkou do České republiky. Mnoho lidí ale zůstalo, ať už z nemožnosti odejít nebo z jiných důvodů, uprostřed válkou zničené Ukrajiny a pomoc potřebují i tam. Pokud byste chtěli podpořit zcela konkrétní diecézi, a to v Kyjevě, obrací se na nás s prosbou otec Vitalii. I uprostřed války tu pořád jde život dál, je třeba kupovat jídlo, léky, naftu do agregátů, a hmotné sbírky nemusí vždy pokrýt potřeby konkrétních lidí na místě. Když jim budete ochotni poslat peníze, přijdou na účet místního biskupství, a poslouží lidem z Kyjeva a žitomírské oblasti, kteří zde zůstali, aby za ně pořídili právě to, co jim nejvíc chybí.

„Upřímně Vám děkujeme za vaši podporu, modlitbu, blízkost a sounáležitost s naším národem.

Situace je teď těžká, ale vydržíme. Podporujeme lidi, dáváme jim jídlo a to, co potřebují.“

Fr. Vitalij Kvapish, kancléř kurie (biskupství).

Budete-li chtít poslat peníze (lze posílat v českých korunách), prosím, použijte tento účet polské banky PEKAO (původní účet v kyjevské bance byl kvůli bezpečnosti nahrazen účtem v polské bance).

Příjemce:

Kuria Kijowsko Zytomierska Diecezji Kosc
Majdan Zamkowy 1, Rejon Bohunski
Obwod Zytomierski
Zytomierz

Jako bankovní spojení použijte IBAN:

PL 26 1240 6292 1978 0010 8781 6825

A dále je potřeba zadat SWIFT CODE/BIC: PKOP PL PW

Jako účel platby napište prosím slovo: DONATION (Některé banky bez účelu platby peníze neodešlou.)

VŠEM dárcům ze srdce děkujeme!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Bohoslužby a jeho autorem je farnoststechovice. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.