Opravy

Na této stránce budeme průběžně informovat o probíhajících či chystaných opravách památek, které spadají pod farnost Štěchovice.

V roce 2019 je naplánováno dokončení opravy vitrážových oken v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štěchovicích. Byla podepsána smlouva o dílo s renomovanou českou firmou. Z důvodu finanční náročnosti oprava probíhala poslední tři roky.

Vitráže bylo třeba vyčistit a nahradit prasklé díly. Sklomalba byla retušována, byly připraveny nové olověné profily. Pláty byly založeny do nového olověného profilu včetně oboustranného celoplošného pocínování profilů. Také byla ošetřena a natřena kovová konstrukce, do které jsou vitráže zasazeny.

Bližší informace včetně fotodokumentace můžete najít v restaurátorské zprávě zde na stránce níže.

Stáhnout (PDF, 3.66MB)